::: FORUM Fundacji Serce Dziecka ::: Strona Główna ::: FORUM Fundacji Serce Dziecka :::
Działającej na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca
  •  Regulamin   •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Kalendarz  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

Ogłoszenie 
przekaż swój 1% Fundacji Serce Dziecka

Poprzedni temat :: Następny temat
BWG
Autor Wiadomość
Marita 

Wysłany: 24 Październik 2013, 14:43   BWG

Błądzę po tutejszych stronach szukając odpowiedzi na dręczące mnie pytania.Z wielkim trudem się tutaj odnajduję może to przez napływ pytań i brak odpowiedzi-informacji.Może ktoś zechce mnie poinstruować jak się poruszać sprawniej i odnaleźć informacje odnośnie BWG. Serdecznie dziekuję.

Natalia 

Wysłany: 24 Październik 2013, 15:00   

przez opcję "szukaj"

ja znalazłam to http://forum.sercedziecka...hitea++garlanda

Marita 

Wysłany: 24 Październik 2013, 16:08   

Zespół Bland-White-Garlanda oraz Zespół Schonlejna-Henocha takie rozpoznanie odczytałam na wypisie córki ze szpitala,wraz ze skierowaniem do Kliniki Kardiologi Dziecięcej w Gdańsku. Jak poważne są te schorzenia?Co nas czeka ? Dodam ,że córka ma 7lat.Proszę o możliwie wyczerpującą i w miarę możliwości szybką odpowiedź.

[ Dodano: 24 Październik 2013, 16:09 ]
Natalia,

maksiu73 

Wysłany: 24 Październik 2013, 16:25   

Witaj Lucyna,
a jakie objawy ma twoja corka. Ten zespoln Schonlejan-Henocha, to chyba objawia sie miedzy innymi zmianami skornymi? Jest to w jakis sposob powiazone z ukladem krazenia?
My mielismy tez nieprawidlowe odejscie naczyn wiencowych... problem ten zostal rozwiazany wraz z przeszczepem...
Pozdrawiam

Marita 

Wysłany: 24 Październik 2013, 16:31   

Marita nie ma żadnych objawów.Przypadkiem wykryli i zdiagnozowali wadę wrodzoną serduszka.

[ Dodano: 24 Październik 2013, 16:35 ]
Już wiem że ten Henocha to nic innego jak alergiczne zapalenie naczyń krwionośnych co do BWG wiem bardzo niewiele a może więcej niż nic.W środę Marita będzie miała cewnikowanie -też nic o tym nie wiem.Załamka

madzik 

Wysłany: 24 Październik 2013, 16:40   

Ze strony FSD : http://www.sercedziecka.o...i-garlanda.html

Marita 

Wysłany: 25 Październik 2013, 08:16   

Mam jeszcze pytanko odnośnie cewnikowania serduszka -czy po tym badaniu będzie wszystko wiadomo na temat wady serduszka?

maksiu73 

Wysłany: 25 Październik 2013, 08:31   

Cewnikowanie na dzien dzisiejszy jest chyba jedna z metod, ktore daja najlepszy obraz diagnostyczny. Tak wiec po cewnikowaniu powinnas dokladnie wszystko wiedziec.
Samo cewnikowanie tez nie jest takie strszne. Tylko potem trzeba kilka godzin lezec, co nie wszystkie dzieci akceptuja. Wezcie ze soba np. nintendo. U nas sie to super sprawdza. Wtedy dziecko gra i specjalnie mu te kilka godzin w lozku nie przeszkadza.
Ostatnio zmieniony przez maksiu73 25 Październik 2013, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  

Marita 

Wysłany: 25 Październik 2013, 15:34   

poszerzony lewy przedsionek i lewa komora,upośledzona kurczliwość LV,umiarkowana niedomykalność zastawki mitralnej,niewielka niedomykalność zastawki trójdzielnej i płucnej,napływ przez zatokę wieńcową do PA, bardzo liczne przetoki wieńcowe w mięśniówce RV i przegrodzie międzykomorowej

[ Dodano: 31 Październik 2013, 08:40 ]
Uff,już po cewnikowaniu obolała ale w pełni sił witalnych ,diagnoza BWG potwierdzona-co dalej jeszcze nie wiem,operacja konieczna-może ktoś z forumowiczów wie które ośrodki specjalizują się wykonywaniu operacji z tą wadą serca-proszę o odpowiedź
Ostatnio zmieniony przez Marita 31 Październik 2013, 08:45, w całości zmieniany 2 razy  

Lidia Myslisz 

Wysłany: 3 Listopad 2013, 18:32   

Moja curka miala 3 miesiace jak u niej wykryli BWG natychmiastowa operacja uratowala jej zycie obecnie ma 5 lat i jej serce jest jusz zdrowe :rotfl:

[ Dodano: 3 Listopad 2013, 19:22 ]
my operowani bylismy w Łodzi przes profesora Molla

Marita 

Wysłany: 4 Listopad 2013, 14:19   

Droga Lidio czy znasz rodziców dzieci z wadą BWG?

Lidia Myslisz 

Wysłany: 4 Listopad 2013, 14:38   

nie to bardzo zatka wada i choruje na ta wade bardzi malo dzieci narazie tylko ja mam dziecko z zespolem BWG

Marita 

Wysłany: 4 Listopad 2013, 14:40   

Nie tylko Ty Lidio bo ja też i teraz rozumiem dlaczego lekarze mówią,że to cud że żyje.

Lidia Myslisz 

Wysłany: 4 Listopad 2013, 18:25   

Bo zycie cudem jest ;)

Marita 

Wysłany: 6 Listopad 2013, 07:21   

Lidio mam do Ciebie parę pytań gdybyś zechciała mi pomóc byłabym niezmiernie wdzięczna.Pozdrawiam Lucyna

Odpowiedz do tematu