::: FORUM Fundacji Serce Dziecka ::: Strona Główna ::: FORUM Fundacji Serce Dziecka :::
Działającej na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca
  •  Regulamin   •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Kalendarz  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

Ogłoszenie 
przekaż swój 1% Fundacji Serce Dziecka

Poprzedni temat :: Następny temat
Cordiada 2011 - Kolonie kardiologiczne
Autor Wiadomość
Roberto 

Wysłany: 7 Lipiec 2011, 11:06   

Witam wszystkie zatroskane mamy. Czy kiedyś któraś z pań pomyślała co takie dziecko czuje kiedy nie może nic zrobić, ponieważ mama mówi mu tego ci nie wolno, powoli bo się zmęczysz, uważaj bo się spocisz. Te dzieci potrzebują normalności i nie zabraniajcie im tego bo to wtedy jest dramat dla tych maluchów. Każde dziecko wie na ile go stać, i ile może zrobić. Tylko niech nikt mi nie mówi co Ja mogę wiedzieć na ten temat, to odpowiem wiem bo sam to przechodziłem, jak mi wszystkiego zabraniali bo mówili że jestem chory i nic mi nie wolno, nikt wtedy nie pomyślał, że robią mi krzywdę. A Ja wtedy bym spróbował na ile mnie stać, choć wiem że świata bym nie zawojował, ale pozostała by satysfakcja, że sam coś próbowałem zrobić . Pozdrawiam wszystkie mamy i dajcie tym maluchom trochę swobody. ;)
stan po korekcji całkowitej tetralogii Fallota 1983 i reoperacji 1985. istotna niedomykalność zastawki pnia płucnego. Rezydualny przeciek przez przegrodę międzykomorową. Poszerzenie tętniakowate aorty wstępującej. Migotanie przedsionków

Anna Bogucka 

Wysłany: 7 Lipiec 2011, 17:49   

Robert masz rację,możemy tylko domyślac się jakie są prawdziwe uczucia naszych dzieciaczków, mój syn jeździł na rowerze po kilka kilometrów[z odpoczynkiem ], zdobywał góry jak kozica,pozwalałam mu na bardzo dużo ,tak jak zdrowemu starszemu synowi [oczywiście zawsze byłam gdzieś w tle,],zastosowałam się do tego co mówiła mi pani doktor Makowiecka, chwała jej za to.Reszta rodziny obchodziła się z nim początkowo jak z jajkiem,ale to minęło. Ale teraz Dawidowi ciężej jest stosowac się do zakazów, od czterech lat gdy jego stan się pogorszył ,on się "wkurza jak czegoś mu bronię, a ja mam straszny ból serca gdy to robię. Kolonie dla dzieciaków bez rodziców są świetną sprawą, ja też odpoczywam[psychicznie] w tym czasie gdy on jest pod dobrą opieką . :)
Ania, mama Danielka/1995/ i Dawida ur.24.09.1998-zespół Ebsteina,napadowy częstoskurcz nadkomorowy.Plastyka zastawki trójdzielnej,zast.płucnej,zaszyty ASD II,plikacja części przedsionkowej - 08.03.2013r w ICZMP w Łodzi

Roberto 

Wysłany: 7 Lipiec 2011, 18:30   

Ja rozumiem bo sam przez to przechodziłem i teraz mój stan znów się pogorszył, lecz nie było przyjemnie patrzeć jak Twoje dziecko było szczęśliwe. Ja też byłem na takiej koloni i byłem szczęśliwym człowiekiem, że miałem okazję skorzystać z tej okazji. Czasem miło poczytać jak nie które mamy są wyrozumiałe dla swoich malców. Pozdrawiam i trzymam kciuki za małego. Będzie dobrze :)
stan po korekcji całkowitej tetralogii Fallota 1983 i reoperacji 1985. istotna niedomykalność zastawki pnia płucnego. Rezydualny przeciek przez przegrodę międzykomorową. Poszerzenie tętniakowate aorty wstępującej. Migotanie przedsionków

Anna Bogucka 

Wysłany: 8 Lipiec 2011, 18:20   

Pewnie mój syn obecnie tego by nie powiedział, zawiódł moje zaufanie ukrywając złe samopoczucie po to żeby wyjść z kolegą na miasto, a za 15 minut musiałam po niego jechać,rozumiem że to taki wiek,ale bałam się że wyląduje w szpitalu a on reaguje na nasz lokalny szpital jak diabeł na święconą wodę, ale są sytuacje kiedy wykorzystuje chorobę do własnych celów,np.kiedy nie chce pomóc w sprzątaniu itp. Pozdrawiam serdecznie
Ania, mama Danielka/1995/ i Dawida ur.24.09.1998-zespół Ebsteina,napadowy częstoskurcz nadkomorowy.Plastyka zastawki trójdzielnej,zast.płucnej,zaszyty ASD II,plikacja części przedsionkowej - 08.03.2013r w ICZMP w Łodzi

Odpowiedz do tematu