::: FORUM Fundacji Serce Dziecka ::: Strona Główna ::: FORUM Fundacji Serce Dziecka :::
Działającej na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca
  •  Regulamin   •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Kalendarz  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

Ogłoszenie 
przekaż swój 1% Fundacji Serce Dziecka

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa strona fundacji - uwagi
Autor Wiadomość
mfa 

Wysłany: 21 Grudzień 2009, 15:43   Nowa strona fundacji - uwagi

Hej, prosiliście o uwagi na temat nowej strony Fundacji. Gratuluję i przesyłam swoje uwagi (ograniczające się do strony głównej). Nie jestem grafikiem. To jedynie niefachowe uwagi prostego użytkownika strony, który, życzliwie nastawiony, uważa, że Autorzy strony przedobrzyli z ilością kolorów, a także z ilością sposobów formatowania tekstu.

1. Choć rozumiem ideę, by w kolorach czcionek oddać kolory logo, to jednak taka czerwono – niebieska przekładanka średnio mi się podoba i nie sprzyja czytelności tekstu. Tym większy jest ten chaos, że ten rodzaj czerwieni kojarzy mi się z jakimiś „awaryjnymi” komunikatami.

2. Kolorów jest moim zdaniem zbyt dużo (nie tylko w czcionkach). W sumie naliczyłem około 10 róznych odcieni i kolorów. Choć tęcza i cała gama kolorów może istosnie kojarzyć się z dzieciństwem (rozumiem, że taki był zamysł), to jednak chyba trochę zbyt „daje po oczach”.

3. Chaosu jest tez trochę w formatowaniu tekstu. Zdecydowałbym się w ramach jednej strony na jeden rodzaj „justowania” czy też wyrównywania tekstu. Justowanie centralne, tu dominujące, traktowałbym raczej jako wyjątek niż regułę.

Pozdrawiam, jestem pełen podziwu dla pracy, którą wykonujecie

Beata 
Moderator

Wysłany: 21 Grudzień 2009, 23:15   

Dziękuję za uwagi.

Czerwone podświetlanie jest w trakcie zmiany, na jakiś neutralny kolor.

Zamysł z tęczą był rzeczywiście podstawą koncepcji kolorystycznej strony.
Nie wszystko się udało zrobić zgodnie z projektem, ale grafik cały czas pracuje nad poprawkami - przekażę Twoje sugestie

Formatowanie tekstu - w wielu przypadkach zależy od formatu oryginalnego tekstu na poprzedniej stronie -ale będziemy zwracać na to uwagę i z czasem poprawimy też i formatowania.

Jeśli ktoś byłby chętny do pomocy przy stronie to zapraszam do współpracy

jukilop 

Wysłany: 22 Grudzień 2009, 01:12   

co do kolorów ja równiez podzielam zdanie mfa , nie gra mi jeszcze napis serce dziecka po lewej u góry , ja ogólnie nie lubię mieszania małych liter z dużymi , wg mnie jest to nieczytelne , ja na początku przecztałam
" sereca "
brakuje mi także na samym początku informacji że jest to Fundacja im .Diny Radziwiłowej .
tyle moich uwag
całokształt ok , fajnie że się coś dzieje , ja lubię zmiany , nie jest wtedy nudno :)

Film nt. ablacji u dzieci i młodzieży:
cz.1
http://www.youtube.com/wa...&vq=medium#t=14
cz.2
http://www.youtube.com/wa...&vq=medium#t=14

kuba1206 

Wysłany: 22 Grudzień 2009, 08:12   

dla mnie nowa strona tez jest "zakrzyczana" kolorami - taka pstrokata trochę.

przedtem podobały mi sie dzieci na "froncie" - teraz jest tylko jedna dziewczynka.

to tyle moich uwag.

mfa 

Wysłany: 22 Grudzień 2009, 09:48   

Beata napisał/a:
Zamysł z tęczą był rzeczywiście podstawą koncepcji kolorystycznej strony.

z pomysłu, że strona ma być kolorowa, nie trzeba rezygnować. można to jednak osiągnąć w inny sposób - np. poprzez tło (nie białe, lecz właśnie kolor.) i mniejszą ilość odcieni.

w tej chwili, jak się przyjrzysz, masz białe tło i na to rzucone w różnych miejscach kilka barwnych plam o nieregularnych kształtach i różnej wielkości: menu, logo, choinka, logo organizacji pożytku, etc.
może gdyby np. logo i menu nie odcinało się tak od tła?
gdyby znak 1% dać na dół i wykonać kilka takich porządkujących ruchów? może wtedy wrażenie chaosu byłoby mniejsze.
pozdrawiam i przesyłam najlepsze życzenia wspaniałych, pogodnych Świąt,

Beata 
Moderator

Wysłany: 23 Grudzień 2009, 21:05   

kuba1206 napisał/a:
przedtem podobały mi sie dzieci na "froncie" - teraz jest tylko jedna dziewczynka.

To tylko jeden baner, już niedługo dzieci będa się zmieniały i co chwilke bedzie inne dziecko - każdy może przysłac zdjęcie dziecka w dobrej jakości - co jakiś czas będziemy zmieniać zdjęcia :)

Do tęczy lepiej się przyzwyczajcie ;) taki pomysł autora, ale czerwone podświetlenie już zdjęte

Beata 
Moderator

Wysłany: 23 Grudzień 2009, 21:05   

kuba1206 napisał/a:

To tylko jeden baner, już niedługo dzieci będa się zmieniały i co chwilke bedzie inne dziecko - każdy może przysłac zdjęcie dziecka w dobrej jakości - co jakiś czas będziemy zmieniać zdjęcia :)

Do tęczy lepiej się przyzwyczajcie ;) taki pomysł autora, ale czerwone podświetlenie już zdjęte

krulik 

Wysłany: 23 Grudzień 2009, 22:37   

Ja jestem grafikiem (no właściwie to ilustratorem, ale też się liczy;)) więc może się poudzielam;P
Tęcza bardzo mi się podoba i logo też:) Ogólnie zmiany są na plus bo poprzednia stronka była trochę nijaka;)
Po pierwsze radzę się przyjrzeć stronie w różnych przeglądarkach, bo strony się w nich różnią.. ups.. W Firefoxie ankieta o nowej stronie jest wyrównana do lewej, a w IE jest wyśrodkowana co wygląda co najmniej dziwnie. Inaczej są też ułożone guziki pod ankietą... warto by to ujednolicić.
Druga rzecz, która mnie razi od pierwszego zobaczenia to "ucięty" baner:/ Albo niech się nie kończy tak ostro, albo (i to mój faworyt) niech stronka będzie wyśrodkowana, a po obu jej stronach można zrobić inne niż białe tło np. jaśniutki szary, żeby zaznaczyć że to krawędzie tej strony.
reszta to drobiazgi więc nie będę się tu rozwodzić;D

pomysł ze zmieniającymi się dzieciaczkami super:D
Ostatnio zmieniony przez krulik 23 Grudzień 2009, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  

Beata 
Moderator

Wysłany: 28 Grudzień 2009, 13:09   

Dziękuję, uwagi weźmiemy pod uwagę, odpisałam na maila, zapraszamy do współpracy,

Odpowiedz do tematu