::: FORUM Fundacji Serce Dziecka ::: Strona Główna ::: FORUM Fundacji Serce Dziecka :::
Działającej na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca
  •  Regulamin   •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Kalendarz  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
przekaż swój 1% Fundacji Serce Dziecka

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: alrada
7 Czerwiec 2009, 15:17
Ciekawostki Roberta
Autor Wiadomość
robert matycz 

Posty: 1190
Skąd: warszawa
Wysłany: 13 Kwiecień 2008, 10:50   Ciekawostki Roberta

:szok: witam,mam 2.zapytania,po 1.nie mogłem dodać mojej fotki z mojego komputera,pokazał się napis,że za duża,ale na innej stronce udało sie dodać.zapytuję,co zrobić??
a po 2.wczoraj i przedwczoraj nie mogłem wejsć na forum,wchodziłem na stronę główną a potem na forum,nie dawało rady,dlaczego??ale p.BEATA KULESZApodesłała mi link że od razu wszedłem bezpośrednio na forum,super,dzięki.pozdrawiam. :) :D

[ Dodano: 13 Kwiecień 2008, 11:15 ]
i jeszcze 1.zapytanko-wchodząc przez przegl.'liska'pokazuje się znaczek przy poscie,na innych forach nie,od czego to zależy?ale czasem wchodzę przez'ie' i pokazje się,przy poscie pokazuje się nie niebieski znaczek z lit.'e' a z 'a',wiem,że to jest przeglądatka 'ie'ale nie wiem dlaczego nie widzę lit.'e'??

[ Dodano: 13 Kwiecień 2008, 11:18 ]
a teraz po zapisaniu postu jest,widzę,że jest znowu moja ikonka,a nie wchodziłem przez foxa,więc widzę niezbadane są wyroki informatyczne. :zdziwko:
_________________
Serdecznie Pozdrawiam....Robert.
Ostatnio zmieniony przez alrada 31 Maj 2009, 14:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
robert matycz 

Posty: 1190
Skąd: warszawa
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 11:27   Rządzącym brakuje kompetencji

Rządzącym brakuje kompetencji, by zreformować służbę zdrowia
Autor: redakcja, Źródło: PAP

Kolejnym rządom brak inicjatywy i kompetencji, koniecznych do przeprowadzenia skutecznej reformy systemu opieki zdrowotnej - oceniali eksperci podczas seminarium zorganizowanego w Warszawie pod patronatem Polskiej Akademii Nauk (PAN).

Dyrektor Krajowego Instytutu Ubezpieczeń prof. Romuald Holly podkreślał, że strategiczne cele reformy służby zdrowia to: zwiększenie zakresu świadczeń i dostępu do nich, poprawa jakości oraz zmniejszenie kosztów. Jako cel operacyjny profesor wymienił m.in. wprowadzenie dodatkowych, prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

- Kolejnym rządom brakuje odwagi, kompetencji, inicjatywy, by zreformować system opieki zdrowotnej - mówił prof. Holly.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam....Robert.
 
robert matycz 

Posty: 1190
Skąd: warszawa
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 16:26   Banda degeneratów nie chce refundować leków

Banda degeneratów nie chce refundować leków PDF Drukuj Email
Wpisał Przemo
Środa, 03. Wrzesień 2008 14:48
Posłanka Bożena Kotkowska (SdPl-NL) ponownie zaapelowała w środę do minister zdrowia Ewy Kopacz o refundację leku na rzadkie choroby genetyczne. W konferencji prasowej w Sejmie udział wzięli rodzice chorych dzieci i sami chorzy; opowiadali oni o tym, jak wygląda ich życie oraz życie ich dzieci. Kotkowska podkreśliła, że "nie możemy skazywać tych dzieci na śmierć i między innymi Kopacz powinna podjąć decyzję o refundacji leków".

Wcześniej posłanka, na prośbę rodziców dzieci chorych m.in. na mukopolisacharydozę, wystosowała interpelację do minister zdrowia z prośbą o refundację leków, jednak spotkała się ona z odpowiedzią odmowną.

Podsekretarz stanu w MZ Marek Twardowski argumentował decyzję ministerstwa negatywną rekomendacją Agencji Oceny Technologii Medycznej, która uznała, że leki, o których refundację ubiegają się chorzy, nie są skuteczne w leczeniu.

Po sprzeciwie rodziców został powołany zespół, który ma wypracować decyzję w sprawie refundacji leków.

Posłanka zaapelowała o jak najszybszą decyzję, bo "im wcześniej dziecko otrzyma lek, tym większa jest szansa na całkowite wyzdrowienie tych dzieci". Podkreśliła, że jeśli nie będzie pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy rozważone zostanie złożenie skargi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu "ponieważ ewidentnie są tu łamane prawa dzieci, ludzi chorych".

Źródło: PAP
_________________
Serdecznie Pozdrawiam....Robert.
 
gwiazdeczka69 

Posty: 1483
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 17:00   

No ale to nie jedyny przypadek i nie jedyny teraz. :zly:
Mój Michał opowiadał, że ostatnio każdy z Mukolinków , gdy dostawał lek od lekarza dla niego sprowadzany i refundowany oddawał jedna saszetkę ( jest to lek do inhalacji) dziewczynce, której tego leku państwo jej nie zrefundowało, bo............ była w złym stanie i źle rokowała, więc położyli na niej już krzyżyk. A lek ten nierefundowany to koszt kilku tysięcy złotych. I oto Polska właśnie! Nie wyobrażam sobie, co by było gdyby tak Michał musiał wysłupać miesiąc w miesiąc kilka tysiaków.
 
robert matycz 

Posty: 1190
Skąd: warszawa
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 18:31   

gwiazdeczka69, STRASZNE to co napisałaś,jestem przerażony. :(
_________________
Serdecznie Pozdrawiam....Robert.
 
asia28412 

Posty: 1372
Skąd: szczytno
Wysłany: 4 Wrzesień 2008, 09:38   

Mojego meza siostrzeniec tez ma mukowiscydoze .Na sam kreon wydaje spore sumy poniewaz nie jest on refundowany.Koszmar!!!
_________________
Asia mama Olka ToF po korekcji w 2001r (contegra )i reoperacji 20.10.2011(allograft aortalny), obserwacja zespołu wydłuzonego Qtc.
 
robert matycz 

Posty: 1190
Skąd: warszawa
Wysłany: 4 Wrzesień 2008, 12:43   WOŚP nie da sprzętu

WOŚP nie da sprzętu PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator
Czwartek, 04. Wrzesień 2008 10:46
Fundacja Jurka Owsiaka nie wyraziła zgody, by obecny dzierżawca szpitala w Jędrzejowie, kielecka firma ArtMedik korzystała ze sprzętu, który przez lata był przekazywany lecznicy przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Szpital został sprywatyzowany w lipcu tego roku. Jak powiedział rzecznik prasowy Fundacji Krzysztof Dobies, z jednej strony zastrzeżenia budzi proces prywatyzacji szpitala, gdzie w przetargu wystąpiła jedna firma, z drugiej niepokoi los sprzętu o wartości 250 tysięcy złotych ufundowanego przez społeczeństwo.

Zdaniem rzecznika WOŚP, fundacja przekazując sprzęt w użytkowanie prywatnej firmie, nie ma żadnych gwarancji prawnych umożliwiających wypowiedzenie umowy dzierżawy, oraz nie może przeciwdziałać ewentualnemu odpłatnemu jego wykorzystaniu przez obecnego dzierżawcę szpitala. Dlatego fundacja chce poznać dokładne warunki dzierżawy i wprowadzenie do niej przepisów które zabezpieczą kupiony za społeczne pieniądze sprzęt.

Ostateczna decyzja w sprawie użyczenia sprzętu jeszcze nie zapadła. Działania podjęte przez Wielką Orkiestrę zaskoczyły dyrekcję Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jędrzejowie.

Dyrektor d/s rozwoju w firmie ArtMedik Robert Frańczak przyznaje, że kierownictwo zastanawia się, czy wystąpić do fundacji o przekazanie sprzętu. Frańczak zapewnia, że placówka ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia i usługi medyczne, które świadczy są nieodpłatne.

Wśród sprzętu, który przekazany został przez fundację WOŚP jędrzejowskiej lecznicy są m.in. aparat do wspomagania oddechu, oraz aparat do przesiewowego badania słuchu u noworodkó a ponadto inkubator i pompy infuzyjne.

Wraz z przejęciem szpitala, do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej trafił również sprzęt o wartości około 40 tysięcy złotych, przekazany szpitalowi przez fundację Polsat.

IAR

I bardzo dobrze robi WOŚP nie dając sprzętu. Najpierw ludzie dają pieniądze na sprzęt, a później gmina chciałaby taki sprzęt sprzedać prywatnej firmie, która będzie robić biznes na "społecznym" wyposażeniu.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam....Robert.
 
gwiazdeczka69 

Posty: 1483
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Wrzesień 2008, 17:55   

" Na sam kreon wydaje spore sumy poniewaz nie jest on refundowany.Koszmar!!!''- Kreon, ochronne na trzustkę, nierzadko na wątrobę, Actimele, leki odpornościowe, całe życie antybiotyki. Więc jest na co wydawać. Z dofinansowaniem za prawie wszystko ok 1000zł miesięcznie.
 
dorka87 

Posty: 1809
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzesień 2008, 17:57   

Odnośnie refundacji leków pisałam o liscie otwartym popieracjącym osoby chore na hemofilię w Polsce. Znalazłam to w internecie -ja podpisałam.

Tutaj temat (już kilka osób z forum Fundacj Serce Dziecka podpisało :) ) :
http://forum.sercedziecka...opic.php?t=2202 -Poparcie dla chorych na hemofilię w Polsce -podpiszecie?

Jeszcze raz wklejam ten link do listu otwartego (jakby komuś się nie chciało "wchodzić" do tematu i czytać tylko od razu chciał :looka: zobaczyć ;) :) ):
http://www.idn.org.pl/lodz/psch/ -jeżeli chcecie pomóc wejdźcie na tą stronę kliknijcie na ten niebieski napis i podpiszcie (tam jest ten list). Podpisuje się z tego co widziałam cała Polska i nie tylko :)
_________________
Dorota, GUCH
 
olunia 

Posty: 823
Skąd: szczecin
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 10:10   

Dorotko ja juz sie Podpisałm :) :):)
_________________
Określiłem dokładnie czas twoich narodzin i miejsce, w którym będziesz żyć... Dz 17,26

Kochaj Bo Jutro Możesz Stracic!!!!!!

Śpieszmy Sie Kochać Ludzi Tak Szybko Odchodzą......
____________________________
Nerwica,Nierwica Szkolna,Napady Złosci
 
alrada 


Posty: 5161
Skąd: woj.śląskie
Wysłany: 15 Wrzesień 2008, 01:58   

Podpisałam.
_________________
Ola
wierzę, że Bóg zawsze uczyni drogę tam, gdzie jej nie ma.
To forum wspiera i pomaga zrozumieć.
 
alrada 


Posty: 5161
Skąd: woj.śląskie
Wysłany: 15 Wrzesień 2008, 02:00   

Zawsze się zastanawiałam nad tym problemem - co w przypadku prywatyzacji ? Sama byłam podczas ciązy na prywatnej wizycie badana na aparacie usg, a przed pracownia wisiał plakat, że jest on darem jednego z rządów i nie powinien być wykorzystywany odpłatnie.
_________________
Ola
wierzę, że Bóg zawsze uczyni drogę tam, gdzie jej nie ma.
To forum wspiera i pomaga zrozumieć.
 
robert matycz 

Posty: 1190
Skąd: warszawa
Wysłany: 9 Październik 2008, 12:57   NFZ ZA MAŁO DOPŁACA DO OPERACJI SERCA

Polecam Ci stronę WWW, która znajduje się pod adresem:

http://wyborcza.pl/1,7524...ja_Owsiaka.htmlNFZ ZA MAŁO DOPŁACA DO OPERACJI SERCA CHORYM
DZIECIOM(SZPITALOM).
_________________
Serdecznie Pozdrawiam....Robert.
 
robert matycz 

Posty: 1190
Skąd: warszawa
Wysłany: 14 Październik 2008, 15:40   ZAPACHOWA DYSKOTEKA

Dyskoteka „zapachowa” w Finlandii
Autor: oprac.: redakcja, Źródło: www.supermozg.pl

W Jyväskylä w Finlandii po raz pierwszy zorganizowano dyskotekę specjalnie dla osób niesłyszących. W klubie zastosowano bardzo rozbudowany system muzyczny, umożliwiający im odbiór muzyki dzięki drganiom i zapachowi.

SenCity to firma Holendra Ronalda Ligtenberga. Poza zwykłym didżejem zatrudnia on również kilku pomocniczych, w tym również „didżeja zapachowego”. Z podgrzewaczy wydobywają się wonie, mające pomóc tańczącym zinterpretować nastrój muzyki. I tak np. zapach cytrynowy skojarzono z wesołą, optymistyczna melodią.

Dodatkowo stworzono specjalną grupę „migających tancerzy”, którzy mają za zadanie zinterpretować muzykę za pomocą ruchu i języka migowego. W podłodze został również zamontowany specjalny przekaźnik wzmacniający drgania.

Pierwsze takie imprezy zaczęto organizować w Londynie 5 lat temu, z inicjatywy Deaf Rave. Pomysł szybko się przyjął, i obecnie organizuje się takie imprezy w wielu innych krajach.
byłem na tej str.www.ale super ciekawa.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam....Robert.
 
jukilop 


Posty: 4081
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Październik 2008, 23:41   

super , to dobrze że myśli się też o takich osobach .
_________________
Magdalena
mama Marcina 1990 ( po ablacji i zamknięciu ubytku parasolką ZABRZE 2006 )

Film nt. ablacji u dzieci i młodzieży:
cz.1
http://www.youtube.com/wa...&vq=medium#t=14
cz.2
http://www.youtube.com/wa...&vq=medium#t=14
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne