::: FORUM Fundacji Serce Dziecka ::: Strona Główna ::: FORUM Fundacji Serce Dziecka :::
Działającej na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca
  •  Regulamin   •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Kalendarz  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

Ogłoszenie 
przekaż swój 1% Fundacji Serce Dziecka

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: SerceDziecka
3 Luty 2009, 17:00
INICJATYWA
Autor Wiadomość
jackinblack 

Wysłany: 13 Lipiec 2007, 13:54   INICJATYWA

Witam.
Mam pytanie do członków Funduszu.
Czy nie podjelibyście się inicjatywy rozpropagowania idei wykorzystania komórek macierzystych w kardilogii dziecięcej?
To jest przyszłość kardiologii a obecnie w Polsce nie robi się nic w tym temacie. Ośrodki w Szwajcarii są już w stanie "budować" z egzogennych kom. macierzystych poszczególne elementy (zastawki aortę) i głoszą że docelowo będą w stanie "wychodować" kompletne serce!
U nas ideologia nie pozwala nic zrobić w temacie - więc zamiast narzekać trzeba zakasać rękawy i przynajmniej lobbować w Ministerstwie Zdrowia lub innej jednostce decyzyjnej.
Można też nawiązać współpracę z zagranicznymi ośrodkami medycznymi i naukowymi. Pieniądze na pewno się znajdą - można porozmawiać z WOŚP (z tego co wiem są bardzo otwarci na takie inicjatywy)
Wiem, że piszę jak naiwny nastolatek ale proszę o odpowiedż. Nie możemy "przespać" tego czasu bo nasze dzieci mogą nam tego nie wybaczyć!
Ostatnio zmieniony przez jackinblack 13 Lipiec 2007, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  

olica 

Wysłany: 13 Lipiec 2007, 14:28   

Ja uważam że to świetny pomysł, to może wielu dzieciom uratować zycie.
a.lignar@corinfantis.org

monika 

Wysłany: 13 Lipiec 2007, 22:10   

Racja, to jest przyszłość naszych dzieciaków... Zgadzam się w 100 procentach...

Beata 
Moderator

Wysłany: 13 Lipiec 2007, 22:34   

To napewno jest dla nas szansa i przyszłość. Ja też liczę, że zamiast wymieniać naszej Ani homograft będzie można wstawić jej własną wyhodowaną żyłę.
Jesli macie jakieś konkretniejsze informacje - artykuły, w jakich klinikach robią takie próby itd. to proszę przeslijcie lub podajcie linki. Na pewno się tym zainteresujemy.
A może jest ktoś chętny do rozpoznania tego tematu i zaproponowania co mozna by w tej sprawie zrobić.

jackinblack 

Wysłany: 17 Lipiec 2007, 10:23   inicjatywa

Cieszy mnie, że nie jestem sam i wy podobnie myślicie.
Nie jestem lekarzem ale postaram się ustalić nazwy placówek (na początek krajowych) które z tematyką kom. macierzystych są dobrze obeznane. Odnośnie zagranicznych placówek to w prasie było kilka nazw - ale boję się że nie będziemy dla nich partnerami do rozmowy.
Odezwę się po wakacjach i podrzucę jakieś namiary, jeśliby pomysł wypalił to oferuję swój wolny czas oraz wolne śrdoki finansowe na działania w temacie.
Pzdr.

Ps liczę że każdy z odwiedzających forum, który posiada informacje (które mogłyby być pomocne dla nas) podzieli się nimi!

Beata 
Moderator

Wysłany: 17 Lipiec 2007, 18:21   

Zagraniczne szpitale, a w kazdym bądź razie lekarze chetnie z mani rozmawiają - tak więc nie eliminuj ich.

Odpowiedz do tematu