::: FORUM Fundacji Serce Dziecka :::
Działającej na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca

Dni Serca 2007 - DNI SERCA W BYDGOSZCZY

MałgosiaS - 11 Wrzesień 2007, 23:11
Temat postu: DNI SERCA W BYDGOSZCZY
Z okazji Dni Serca zaprosiłam wszystkie dzieci w szpitalach bydgoskich do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moje serce chce żyć zdrowo".
Już napływają do mnie piękne prace i jestem mile zaskoczona różnorodnym podejściem do tematu konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26.09.07 w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym na imprezie z okazji Dni Serca.
Dla dzieci najciekawszych prac przewidziane są nagrody i dyplomy ufundowane przez sponsorów m.in. Fundusz Serce Dziecka.

Wszystkie prace zaprezentowane zostaną na pokonkursowej wystawie na oddziale Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

W imprezie uczestniczyć będą dzieci z wszystkich oddziałów. Przygotowałam dla nich liczne zabawy, konkursy, quizy, kolorowanki, upominki.

Myślę, że będziemy się świetnie bawić.
Wszystko udokumentuję i zobaczycie ile radości można sprawić tym chorym dzieciom. Chociaż na chilę mogą zpomnieć o bólu, cierpieniu i chorobie.

Pozdrawiam gorąco i zachęcam do działania

aga_g78 - 12 Wrzesień 2007, 00:14

Witaj Małgosiu. Mam pytanie czy ja też będę mogła przyjść z Filipkiem jako osoba z zewnątrz??? Jeśli tak to napisz proszę o której przewidujesz rozpoczęcie.

Pozdrawiam.

Beata - 12 Wrzesień 2007, 09:06

Małgosiu, super akcja - na Ciebie zawsze można liczyć. czekamy na piękne rysunki - jak zwykle od "Twoich Dzieci".
MałgosiaS - 15 Wrzesień 2007, 19:53

Agatko zapraszm serdecznie.
Wprawdzie warunki lokalowe są kiepskie, ale myślę, że pomieścimy się. Załatwiłam na ten dzień u dyrektora szpitala małą salkę konferencyjną. Planuję rozpocząć ok. godz. 10 po wizytach. Bądż ze mną w kontakcie. Cieszę się, że będzie okazja poznać się.

Pozdrawiam serdecznie

aga_g78 - 16 Wrzesień 2007, 10:02

Ja też sie ciesze, że będziemy mogły się poznać!! My na pewno z Filipkiem przyjedziemy, o ile nic nas nie "zatrzyma" - 24 września jedziemy na kontrole do CZD- a w naszym przypadku nigdy nic nie wiadomo (zresztą nie tylko w naszym) już 2 razy byliśmy z poradni kierowani na oddział, więc rozumiesz.

Pozdrawiam serdecznie!!! Jeszcze się odezwę.

Danka K - 16 Wrzesień 2007, 14:46

Wiem,że piszę w nieodpowiednim miejscu. Ale wybaczcie, dopiero uczę się w pełni korzystać z Forum. Czytając informację o lokalnej akcji Małgosi, ( której gratuluję pomysłu) chciałam też opowiedzieć o swoich lokalnych działaniach. Poniewaz pracuję w szkole, w porozumieniu ze szkolnym koordynatorem promocji zdrowia, objęłam akcją nasze dzieci i dzieci z przedszkola. Klasy I-III narysują pracę " Jak dbam o moje serce", uczniowie klas IV-VI zilustrują baśń "Marzenie Krzysia" ( tu dziękuję Ewie Kopacz za pomysł!). Najstarsi uczniowie wezmą udział w prelekcji prowadzonej przez wykładowców studium pielęgniarskiego.Natomiast najmłodsi z przedszkola poznają historię naprawionego serca Zosi i wykolorują ilustracje z tej książeczki . Ponadto samorząd uczniowski na ulicach miasteczka rozpropaguje ulotkę o zdrowym sercu przygotowaną na tą okazję. Samorząd zbiera maskotki i gry dla dzieci z poznańskiego szpitala, a klasa Konrada już szykuje dla dzieci ze szpitala inscenizację Kopciuszka. Obiecałam moim dzieciom szkolnym trochę na wyrost, że najładniejsze prace zawiozę do Warszawy i pomyślimy jak je wykorzystać w czasie centralnych obchodów w Łodzi
jukilop - 16 Wrzesień 2007, 15:01

Super pomysł , pamiętam Cię z relacji jak pozyskiwaliście pieniądze na WOŚP byłam pod wrażeniem - gratuluję

powodzenia , w takich momentach aż mi wstyd że ja nic innego nie potrafię , no ale nie każdy ma taki dar .
pozdrawiam Cię serdecznie

gosiap - 16 Wrzesień 2007, 18:21

Danka K napisał/a:
Obiecałam moim dzieciom szkolnym trochę na wyrost, że najładniejsze prace zawiozę do Warszawy i pomyślimy jak je wykorzystać w czasie centralnych obchodów w Łodzi

Czemu piszesz Danusiu, ze na wyrost? To doskonaly pomysl, zeby prace byly na naszym stoisku w Lodzi.

Danka K - 16 Wrzesień 2007, 21:38

Dziękuję za miłe słowa i aż się denerwuję, żeby nam poszło i te rysunki były ładne!
gosiap - 17 Wrzesień 2007, 10:16

Danka K napisał/a:
aż się denerwuję, żeby nam poszło i te rysunki były ładne!

Nie mam co do tego watpliwosci :) . Rysunki beda na pewno SUPER!

Danka K - 17 Wrzesień 2007, 16:34

I jak tu w siebie nie wierzyć, jak się ma takich przyjaciół?
Ewa Kopacz - 17 Wrzesień 2007, 17:14

Danusiu dzieci potrafią :) Trzymam mocno kciuki za sukces :)
Pozdrawiam cieplutko całą rodzinkę, Ewa.

Danka K - 17 Wrzesień 2007, 20:24

Wszyscy moi bliscy również pozdrawiają Ciebie, ciepło wspominając spotkanie przy ognisku w Gdańsku i te...dziki , które buszowały po ośrodku wieczorem
Ewa Kopacz - 17 Wrzesień 2007, 21:18

I ja ciepło wspominam spotkanie w Gdańsku :) Może za rok przy ognisku będzie nas więcej.
Pozdrawiam cieplutko, Ewa

KasiaMP - 17 Wrzesień 2007, 22:46

Dziewczyny jesteście wspaniałe!
Trzymam mocno kciuki za udane imprezy.
Jestem pewna, że będą super.

MałgosiaS - 26 Wrzesień 2007, 22:00

Jestem po imprezie, bardzo zmęczona ale szczęśliwa. Sprawiłam wielką radość prawie 50 dzieci. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie uczestniczyli w licznych konkursach.
Każde dziecko uśmiechnięte wyszło z kilkoma upominkami. Tutaj dziękuję Iwonce(i.w.a.)za pluszaki i funduszowi za wsparcie.
Dyrekcja szpitala również uczestniczyła w zabawie i była zachwycona.
Sprawozdanie ze zdjęciami ukaże sie po niedzieli.
Było super.
Warto było...te uśmiechnięte buzie i pytania kiedy następna impreza.

Pozdrawiam ciepło

Danka K - 26 Wrzesień 2007, 22:18

Gratuluję udanej akcji! To wspaniale,że byłaś z tyloma dziećmi . Cieszę się razem z Tobą.
Do zobaczenia na Radzie

aga_g78 - 26 Wrzesień 2007, 22:47

Małgosiu bardzo się cieszę, że wszystko tak ładnie się udało. My niestety nie mogliśmy przyjechać, Filip jest przeziębiony i nie chcieliśmy go narażać. Do tego wyżynają mu się zęby piątki i jest strasznie marudny bidulek :(

Pozdrawiam serdecznie!

alrada - 27 Wrzesień 2007, 07:01

BRAWO Małgosiu :)
Jak zwykle jestem pod wrażeniem.

monikaszech - 27 Wrzesień 2007, 08:10

Duże brawa!!! To fakt, że z wielką przyjemnością patrzy sie na dzieci, które z uśmiechem na buźkach oglądają swoje nagrody.
jukilop - 27 Wrzesień 2007, 08:45

Brawo brawo , brawisimo :hurra:
Mówiłam Ci już że jesteś Fajna ?

edytek1909 - 27 Wrzesień 2007, 10:16

:D GRATULUJĘ Małoś!!!!Zabawa na pewno była świtna skoro Ty ją organizowałaś!!!!!!!
KasiaMP - 27 Wrzesień 2007, 12:10

GRATULACJE!
Małgosiu jak zwykle potrafiłaś zorganizować imprezę na najwyższym poziomie.
Jesteś wspaniała!

anfido - 27 Wrzesień 2007, 17:37

Super!!!!!!!!!!!! Bravo!!!!!!!
MałgosiaS - 27 Wrzesień 2007, 21:34

Dzięki dziewczyny ale naprawdę organizowanie takich imprez sprawia mi wielką radość. :D
Szkoda tylko, że doba jest taka krótka. Można by było o wiele więcej zrobić.

Pozdrowionka. Szykuję się właśnie do wyjazdu na Radę.

[ Dodano: 3 Listopad 2007, 20:17 ]
Umieszczam obiecane zdjęcia z Dni Serca. Przepraszam że dopiero teraz ale stale brak mi czasu.
Jak znajdę chwilkę to poświęcam ją dzieciom. One tak szybko rosną. Bartek zaczyna już mieć swój świat i swoje problemy. Chciałabym to odwlec ale....
Madzia stale chętna do wspólnych zabaw i nauki. Korzystajmy i śpieszmy się kochać.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.