::: FORUM Fundacji Serce Dziecka :::
Działającej na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca

DNI SERCA 2009 - Wrocław - Centralne obchody Światowego Dnia Serca

alrada - 4 Wrzesień 2009, 19:38
Temat postu: Wrocław - Centralne obchody Światowego Dnia Serca
Wiem, ze Basia Jarząbek trzyma ręke na pulsie.

Sądziłam,z e to 20-go, ale znalazłam na stronie PTK, ze 27 września:
http://www.dzienserca.com.pl/pages/show/2

CENTRALNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA SERCA
Niedziela, 27 września 2009 r.
Wrocław, Rynek

PROGRAM DNIA

Godz. 13.00 – 15.30
Występ: Orkiestra Reprezentacyjna Śląskiego Okręgu Wojskowego
Przedstawienie idei Światowego Dnia Serca
Piosenka „Pomóż sercu”, Majka Jeżowska

Panel 1:
Profilaktyka chorób układu krążenia w pracy

Występ: Centrum Uśmiechu

Panel 2:
Dieta – jaka dieta służy sercu

Występ: Mariola Bojarska-Ferenc

Godz. 15.30 – 17.00

Panel 3:
Palenie – jak przestać palić

Występ: Majka Jeżowska
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla szkół podstawowych

Panel 4:
Ruch to zdrowie – czy aktywność fizyczna może być lekiem

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla gimnazjów
na zwrotkę wiersza o niepaleniu dla Wrocławia

Godz. 17.00 – 18.30

Panel 5:
Jak kardiochirurg może pomóc sercu

Występ: Centrum Uśmiechu

Panel 6:
Stres – czy emocje mają wpływ na serce

Zakończenie programu oficjalnego. Podsumowanie i statystyki
Występ: Pana Yapa

Godz. 19.00
Koncert – zespół Łzy

Koordynatorem konkursów plastycznego i literackiego jest Młodzieżowy Dom Kultury " Fabryczna" Wrocław

BarbaraJarzabek - 7 Wrzesień 2009, 08:49

A Wrocław zrobi w tym roku dwie imprezy :-)
20 września w ogrodzie botanicznym impreza organiowana przez Instytut Promocji Zdrowia
27 centralne obchody we wrocławskim rynku.
do zobaczenia, jak będą szczegóły to Wam napiszę
;)

[ Dodano: 14 Wrzesień 2009, 10:36 ]
witam,
oficjalnie zapraszam na niedzielę 27 września do wroclawskiego rynku, będzie nasze stoisko przy którym będziemy moli porozmawiać. impreza rozpoczyna się oficjalnie od godz. 13, a od 11 będzie można wykonać badania. Ja będę około 10, wszystkich chętnych do pomocy zapraszam:-)
mam nadzieję, żepogoda nam dopisze i spotkamy się w większym gronie niż w ubiegłym roku.
do zobaczenia

Danka K - 14 Wrzesień 2009, 17:17

Tradycyjnie włączamy się w naszej szkole w lokalne obchody Dnia Serca. Dla dzieci przygotowane będą konkursy, prelekcje oraz akcja informacyjna. Działamy pod hasłem głównym " Zdrowe serce- lepsza praca"
oazowiczka2 - 14 Wrzesień 2009, 19:26

Basiu oczywiscie i ja bede. Pojawie sie z moja ekipa ;-) napisz mi o ktorej w niedziele beda dni serca. Wiem, ze Gosia 27 bedzie na pewno ale co do tej niedzieli to nie jest pewna. Buziaki.
Ps. Pamietaj aby wziasc dla mnie pierwsza pomoc

BarbaraJarzabek - 15 Wrzesień 2009, 19:08

Marto pamiętam o 1 pomocy ,
szczególowy plan imprezy jest na początku watku :-)
do zobaczenia

tusia1986 - 24 Wrzesień 2009, 18:51

My z Mają się zjawimy:)) Pozdrawiamy wszystkich:))
oazowiczka2 - 24 Wrzesień 2009, 20:30

Dziękuję Marto za miłą rozmowę :-)
Do zobaczenia w niedzielę ;) ))

tusia1986 - 24 Wrzesień 2009, 20:36

Będziemy będziemy:) bardzo chcę wprowadzić mojego Bąbla do Waszej (Naszej)rodziny "serduszkowych potworków":))

Dziekuję jeszcze raz za info:) do zobaczenia

BarbaraJarzabek - 25 Wrzesień 2009, 12:33

zapraszam na niedzielę :-)
stoisko mamy razem z oddziałem kardiologii szpitala wojewódzkiego,
już się nie mogę doczekać,
mamy pierwszą pomoc i ulotki.
pozdrawiam i do zobaczenia

tusia1986 - 25 Wrzesień 2009, 13:05

Wiecie co.... Dziękuję Bogu, że są tacy ludzie jak WY i za to, że mnie poprowadził na to forum!!:)) Do miłego zobaczenia!!
KasiaMP - 25 Wrzesień 2009, 13:58

Życzę wszystkim udanej imprezy. Basiu trzymaj się dzielnie, bo wiem jak wiele pracy od Ciebie wymaga przygotowanie i ogarnięcie organizacyjne imprezy.
Wszystkich, którzy przyjadą do Wrocławia proszę o wsparcie Basi.

oazowiczka2 - 25 Wrzesień 2009, 14:04

Kasiu,

Basia już ma "swoją" ekipę, która będzie jej pomagała na tyle ile może :) Więc spoko, w tamtym tygodniu z nią byliśmy to i będziemy w tą niedzielę, nie zostawimy naszej Basieńki samej ;)

alrada - 26 Wrzesień 2009, 19:10

Dziewczyny - zycze udanej pogody. Bo o reszte jakos się nie martwię ;)
oazowiczka2 - 27 Wrzesień 2009, 23:03

No to uż po dniach serca. Bardzo dziękuję Basi za całą organizację.
Dziękuję również Marcie i jej rodzinie, Asi i jej rodzinie, mamie Oliwki ( niestety nie pamiętam imienia :( )za to, że dziś przyszli i byli z nami. Oli i Julce za to, że chodziły monotonnie ze mną po rynku i rozdawały ulotki ;) I przede wszystkim dziękuję moim przyjaciołom, którzy byli z nami przez te dwie niedziele i biegali przez te wszystkie godziny z ulotkami, dmuchali baloniki i znosili "marudzące" starsze panie.....

Z dzisiejszego dnia jestem bardzo zadowolona, ale i bardzo zmęczona... Gdy dotarłam do internatu to od razu ległam na łóżko i usnęłam w przeciągu 5 minut.... Teraz też siedzę na pół żywa, trzymajcie kciuki abym jutro na lekcjach nie spała ;)

Danka K - 27 Wrzesień 2009, 23:12

To fajnie, że Wam dobrze wszystko się udało. Jesteście wspaniałe tak jak wszyscy, którzy z Wami byli i pomagali. A zmęczenie to objaw dobrze wykonanej pracy... Cieszę się z Wami..
A tobie , Marto dużo siły na jutro. Dasz radę!

alrada - 28 Wrzesień 2009, 19:07

oazowiczka2 napisał/a:
No to uż po dniach serca. Bardzo dziękuję Basi za całą organizację.
Dziękuję również Marcie i jej rodzinie, Asi i jej rodzinie, mamie Oliwki ( niestety nie pamiętam imienia :( )za to, że dziś przyszli i byli z nami. Oli i Julce za to, że chodziły monotonnie ze mną po rynku i rozdawały ulotki ;) I przede wszystkim dziękuję moim przyjaciołom, którzy byli z nami przez te dwie niedziele i biegali przez te wszystkie godziny z ulotkami, dmuchali baloniki i znosili "marudzące" starsze panie.....

Z dzisiejszego dnia jestem bardzo zadowolona, ale i bardzo zmęczona... Gdy dotarłam do internatu to od razu ległam na łóżko i usnęłam w przeciągu 5 minut.... Teraz też siedzę na pół żywa, trzymajcie kciuki abym jutro na lekcjach nie spała ;)

:)
Jesli tylko zdrowie nam dopisze a termin imprezy przypadnie na inny niz w Karkowie to bardzo bym chciała do Was dołączyć.

jukilop - 28 Wrzesień 2009, 22:35

Marta , Basia gratulacje , sory ze ze mną nie wyszło , ale moze za rok , postaram sie ze wszystkich sił ,
a i tak na marginesie bardzo chciałabym zobaczyc Wrocław w dzień , a nie tylko nocą :P

gocha80 - 28 Wrzesień 2009, 22:41

Dziewczyny, gratuluję udanej imprezy. Podobnie jak Ola mam nadzieję, że kiedyś Dni Serca w Krakowie i we Wrocławiu wypadną w dwa różne weekendy - wtedy chętnie wpadnę do Wrocławia i Wam pomogę.
gosiap - 29 Wrzesień 2009, 07:58

Przylaczam sie do gratulujacych :)
Wielkie brawa dla Basi i Marty!!!!!!

dorka87 - 22 Październik 2009, 17:33

Ja również gratuluję :) !
oazowiczka2 - 30 Październik 2009, 22:28

Czas chyba wpisać jakąś większą recenzję ;-)

Tegoroczne dni serca miały miejsce w dwie niedziele 20.09 oraz 27.09.

W pierwszą niedzielę spotkaliśmy się w przepięknym Wrocławskim ogrodzie botanicznym, pogoda nam dopisała, aż momentami było za gorąco i musieliśmy się chować w cieniu ;) . Stoisko dzieliliśmy wraz z klubem seniora. Tak jak w ubiegłym roku dzień ten był głównie przeznaczony do robienia badań i frekwencja była spora.
I przy stoisku naszej Fundacji było więcej osób – miejmy nadzieję, że z roku na rok będzie nas coraz więcej ;) Baloniki, cukierki, kolorowanki, pierwsza pomoc, oraz ulotki rozchodziły jak świeże bułeczki!
Pragę złożyć serdecznie podziękowania moim niezastąpionym przyjaciołom, którzy byli z nami i bardzo, bardzo nam pomagali : Ewo, Mariuszu, Izo, Gabrysiu z całego serca dziękuję! Dziękuję również Asi i Julce za to, że byli z nami i również bardzo chętnie rozdawały baloniki, oraz Fundacyjne ulotki.

Centralne obchody Dnia Serca, odbyły się 27.09 w Rynku. Tego dnia było bardzo dużo atrakcji.
Między innymi głównie dla dzieci śpiewała Majka Jeżowska, był również koncert Orkiestry reprezentacyjnej śląskiego okręgu wojskowego, można było zrobić sobie zdjęcie z chodzącym przystojnym „serduszkiem” ;) był konkurs plastyczny dla dzieci, a wieczorem zagrał dla nas zespół „ Łzy”. Można było uzyskać konsultacji z kardiologiem, oraz kardiochirurgiem.
Tego dnia nasza Fundacja miała stoisko w bardzo widocznym miejscu i do tego dzieliliśmy je kardiologiem z wojewódzkiego szpitala przy ul. Kamieńskiego. Cieszyliśmy się sporym powodzeniem.
Tak jak tydzień wcześniej pierwsza pomoc, baloniki, oraz ulotki rozchodziły w tempie błyskawicznym!
Dziękuję serdecznie Marcie i jej rodzinie za to, że przyszli i mam nadzieję, że razem zrobimy coś więcej dla małych chorych serduszek tak jak planowałyśmy!
Rodzicom Basi, Oli, Julce, Markowi za roznoszenie ulotek i mówienie o Fundacji,
Asi i jej rodzinie, Lucynie i jej rodzinie, Ewie, Monice, oraz Mamie Oliwki.
I przede wszystkim dziękuję Basi za czuwanie nad wszystkim ;o) Oraz organizatorom za udostępnienie namiotu!
Mam nadzieję, że do zobaczenia za rok w jeszcze większym składzie ;)

Marta Kamińska ( AS )

agatunia - 31 Październik 2009, 14:05

mam nadzieję że będzie nas więcej my dołączymy mieszkamy 60 km od wrocławia :)
pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia ;)